,,Do widzenia szkoło – witajcie wakacje!”

Pod takim hasłem 26 czerwca 2020r. w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Jolanta Kuśmirek. Choć w tym roku przebiegało w inny niż tradycyjnie sposób wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody, wyróżnienia, podziękowania. Wychowawcy klas gratulowali swoim uczniom osiągniętych wyników w nauce, a dzieci i rodzice podziękowali nauczycielom za ich pełną poświęcenia pracę. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie zupełnie inny, niż ten który właśnie się zakończył.  Niech zabrzmią słowa znanej piosenki dla dzieci ,,Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las, niebo i słońce, wolny swobodny czas. Pojedzie z nami piłka i kajak i skakanka, będziemy grać w siatkówkę od samiutkiego ranka. Gorące złote słońce na ciemno nas opali, w srebrzystej bystrej rzece będziemy się kąpali”

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! 

 

 

Grzegorz Niewiadomski

link do zdjęć

 

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 klasy VIII

,,W drogę” takie słowa zostały napisane na torcie klasy VIII, która w tym roku opuszcza mury naszej szkoły. Dnia 25 czerwca 2020r. o godz. 17.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy VIII. Apel rozpoczął się od wystąpienia p. Dyrektor Jolanty Kusmirek, która podziekowała uczniom za wspólnie spędzony czas w szkole, a także wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, listy gratulacyjne dla rodziców i stypendia za wyniki w nauce najlepszym uczniom. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody za udział w różnych konkursach przedmiotowych a także za godne reprezentowanie szkoły w sekcji sportowej i udział w poczcie sztandarowym. Wychowawczyni klasy VIII podziękowała także swoim uczniom i rodzicom za wspólny wysiłek dydaktyczno-wychowawczy. Nie brakowało łez i wzruszenia, które było widać wśród uczniów i rodziców. Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji!.

Dyrektor i Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi 

link do zdjęć

,,Moja własna książka”

„Jedni kochają konie, inni ptaki, jeszcze inni zwierzęta różne. Ja natomiast od dziecka namiętnie pragnąłem posiadać książki.”

Julian Apostata

W akcji plastycznej pt.” Moja własna książka” na Dzień Biblioteki i Bibliotekarza wziął udział Dawid Pietrzyk z klasy I. Bardzo Dziękujemy! Brawo!  Zapraszamy do obejrzenia przepięknej foto książki pt. ,,Przyroda”.

Aneta Kowalczyk-Kosterna, Grzegorz Niewiadomski

 

Akcja ,,Dla Mai”

Maja z Gminy Brójce choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Celem akcji jest wsparcie zbiórki do której my również się przyłączamy. Wspieramy akcję, przyjmujemy wyzwanie od Przedszkola Samorządowego w Andrespolu. Jak widać zadanie wykonane przez Dyrektora, nauczycieli, uczniów kl.8 i pracowników naszej szkoły. My zaś nominujemy szkołę w Justynowie. Do dzieła!! Każda pomoc się liczy.

Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Bedoniu Wsi

 

Uśmiechnij się!-selfie z mamą

Mama-bezpłatny etat od którego nie ma urlopu ani zwolnienia, dlatego mamie należą się maksymalne życzenia!.  Z tej oto okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Selfie z mamą”, aby uwiecznić  ten wspaniały dzień. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich mamom za udział w akcji.

Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk-Kosterna

 

Dziękuję Ci Mamo!

26 maja to Dzień Matki. Pamiętamy o Was! W tym dniu brak słów by wyrazić to co czujemy do Ciebie Mamo, za co chcemy Ci podziękować. Niech naszym wyrazem wdzięczności będzie wiersz w dniu Twojego Święta.

Mijają lata w rozpędzie
twarde skały czas kruszy.
Miłość matki do dzieci
żaden czas, nigdy nie ruszy.
Mamo -Ty mnie życia uczyłaś,
wszystko co miałaś mi poświęciłaś,
nikt nie ofiaruje mi nigdy więcej,
dziś Ci więc daje serce swe w podzięce!

Dal Ciebie Mamo ten kwiatek, niech przypomni Ci, że pamiętamy o Tobie!

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II

Wesołe żabki

Zielone żabki nad zielonym stawem
urządziły sobie zieloną zabawę.
W zielone się listki ślicznie wystroiły
i w zielonej trawie walczyka tańczyły.
A kiedy pod wieczór były już zmęczone,
to z pasikonikiem
zagrały… w zielone.

W dniu 13 maja 2020r podczas świetlicowych zajęć on-line było bardzo wesoło!. Wspólnie z naszymi nauczycielami świetlicy podczas zdalnego spotkania wykonaliśmy wesołe żabki techniką origami. Choć wiosna w pełni to my nie leniuchujemy tylko pracujemy. Nasze żabki już zamieszkały na naszych biurkach.

Aneta Kowalczyk-Kosterna, Grzegorz Niewiadomski

Radosne słoneczko

Radosne słoneczko to kolejny pomysł na prostą, a zarazem ciekawą pracę z papieroplastyki w ramach zajęć świetlicowych dla dzieci, które lubią pomalować, powycinać, poprzyklejać. Wykonanie nie jest trudne, a efekt przestrzennej pracy bardzo ciekawy. Nasze prace jak widać bardzo ucieszą każde oko.

Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk-Kosterna

Kolorowe biedronki

Dzieci uczęszczające na świetlicę wcale się nie nudzą. Podczas świetlicowych zajęć on-line wykonały przepiękne kolorowe biedronki, które można wykorzystać do dekoracji w swoich domach. Jak się okazało wcale nie było trudno! Wystarczą chęci, kilka kolorowych kartek, nożyczki, czarny mazak oraz klej. Już niebawem kolejne zajęcia z papieroplastyki.  

Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk-Kosterna

Dzień Babci i Dziadka 

Na zaproszenie uczniów klas I- III do szkoły tłumnie przybyli wspaniali Goście- Babcie i Dziadkowie. Wnuczęta zaprezentowały program artystyczny- inscenizację wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”, zabawne scenki, taniec kwiatów oraz kilka wesołych piosenek. Babcie i Dziadkowie zaśpiewali z wnukami „Jagódki”, przypominając sobie swoje dziecięce lata. Na koniec odszukali się na narysowanych przez pociechy portretach i poczęstowali się przygotowanymi przez mamy ciastami i napojami. Do zobaczenia za rok!.

Dorota Szulc

link do zdjęć

Warsztat rozwijający umiejętność efektywnej nauki

W dniu 3 marca 2020r. uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w warsztatach rozwijających umiejętności efektywnej nauki: jak się uczyć, by się nauczyć?. Zajęcia warsztatowe miały na celu zapoznanie uczestników z efektywnymi metodami uczenia się oraz zainspirowanie do poszukiwania własnych efektywnych metod nauki. Nauka poprzez zabawę. Nauka zgodna z dominującym zmysłem (wzrokowcy itd.) Uczniowie poznali także kilka life hack’ów związanych z pracą naszego mózgu, które mogą pomóc im w nauce.

Ksenia Brzezińska Rum

 

Rekolekcje ewangelizacyjne ,,ARENA MŁODYCH”

27 i 28 lutego 2020 roku uczniowie klasy VIII uczestniczyli w ważnym wydarzeniu kulturalno-edukacyjnym o charakterze ewangelizacyjnym „Arena Młodych”. To spotkanie zorganizowano z inicjatywy ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Dwudniowy program wypełniony  integracją, wspólnymi tańcami, pokazem teatralnym, śpiewem – był dla wszystkich cennym i inspirującym doświadczeniem. Modlitwa, adoracja, spowiedź, eucharystia były dopełnieniem wielkopostnych rekolekcji. 10 tys. młodych, a wśród nich i nasi uczniowie wspólnie uwielbiało Boga, oddawało Mu chwałę z radością i prostotą dzieci, wyrażając siebie i swoje emocje.

 

Ilona Najder

link do zdjęć

Wisienka Cup – międzyszkolny turniej piłki nożnej

Podczas trzynastej edycji turnieju piłki nożnej Wisienka Cup, który odbył się na terenie szkoły w Wiśniowej Górze, nasza reprezentacja stawiła czoło najlepszym drużynom rejonu gminy Andrespol, Koluszki i Brójce. Od samego początku chłopaki zamierzali pokazać, że ostatnie sukcesy drużyny to nie przypadek. Pierwsza stracona bramka mocno pobudziła drużynę i od tego momentu chłopaki w pięknym stylu rozpracowywali przeciwników. Brak kompleksów pozytywne  i nastawienie zespołu pozwoliło szybko odrobić straty,  a zespołowa praca pozwoliła wypracować trzecie miejsce w turnieju. Dodam, że za zgodą organizatorów mogli reprezentować naszą szkołę również chłopcy z młodszych klas, którzy jak się okazało, byli bardzo mocnym ogniwem naszego zespołu. Zdobyte doświadczenie z pewnością wykorzystają  w kolejnych turniejach, a jeden z nich w przyszłym roku z pewnością przejmie funkcję kapitana drużyny.

Reprezentacja w składzie: Maksymilian Bernacki, Bartosz Furmańczyk, Hubert Furmańczyk, Dawid Śliwiński, Kacper Śliwiński, Tomasz Wojciechowski, Jakub Gabara, Kacper Paluch, Adam Michalski, Jakub Pietrzyk.

Mariusz Kotelnicki

 

Bal karnawałowy i przedstawienie ,,O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry”

W czwartek 13 lutego w naszej szkole odbył się, wyczekiwany przez wszystkie dzieci, bal karnawałowy. Sala udekorowana balonami zachęcała do wspólnej zabawy. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, zwierzątka, postacie z bajek, nie zabrakło również diabłów i piratów. Wszyscy bawili się znakomicie przy dźwiękach muzyki. Zabawa była urozmaicana ciekawymi konkursami, a zwycięzcy nagrodzeni zostali słodyczami. Na tańczących czekał poczęstunek, a także niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców- fontanna z czekolady. Na zakończenie przyznano nagrody za najciekawsze i najbardziej pomysłowe przebrania oraz z a udział w różnych konkursach. Zanim jednak rozpoczęła się zabawa, jej uczestnicy obejrzeli przedstawienie wystawione przez aktorów „Bedońskiej Bajki”  pt. „O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry”, która miała w sobie wszystko co bajka mieć powinna. Wystąpiły w niej czarownice, smoki, zapatrzony w mamonę rycerz, skromny królewicz, damy dworu i oczywiście piękna królewna. Z królewskich bogactw rycerz nie zdobył serca królewny i przepędzony przez smoka ledwo uszedł z życiem a królewnę poślubił skromny królewicz. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że 16 występujących nauczycieli i rodziców uczniów, wykazała się solidnym aktorskim zaangażowaniem. Było dużo śmiechu, radości i uśmiechów wśród publiczności i aktorów. Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi. Balcerakowi za efekty świetlne  i nagłośnienie, a także Panu Januszowi Aftyce za pomoc przy dekoracji sali.

Grzegorz Niewiadomski

link do zdjęć

 

Dodatkowe zajęcia dla dziewcząt i chłopców-SKS 2020

13 lutego 2020 wpłynęła dobra informacja z Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, w związku z  kontynuacją programu Ministerstwa Sportu – SKS 2020. Zostaliśmy zakwalifikowani do programu w roku 2020 i niezwłocznie zaczynamy zajęcia. Uczniowie z poszczególnych grup SKS zostaną powiadomieni podczas lekcji.  Można się włączyć i brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych  dla dziewcząt i chłopców.

Krzysztof Bołbot

  

WALENTYNKOWY CZAR

W tym roku uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki tworzyli kartki walentynkowe, wszystkie przekazywały dużo miłości. Z tego powodu ogłosiliśmy konkurs na kartkę walentynkową, a oto wyniki:

I MIEJSCE – Dalila Bystrońska kl.3 oraz Emilia Kostera kl.4;

Wyróżnienie: Grzegorz Rzepecki kl.6 , Daria Motyl kl.3, Natalia Maksymiuk kl. 3, Anna Alwasiak kl. 6, Joanna Sławińska kl. 6, Vanessa Kaniuk kl. 3, Nina Shalohina kl. 6 oraz Aleksandra Danielczyk kl. 6. Gratulujemy!!!

Katarzyna Różalska

 

Dni Doradztwa Zawodowego w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi

W dniu 13 lutego 2020r. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w  Łodzi przy ul. Kopcińskiego 15 w ramach kampanii ,,Ucz się w Łodzi” zorganizował Dni Doradztwa Zawodowego. Z naszej szkoły na to wydarzenie udała się 10 osobowa grupka uczniów kl.8. Uczniowie mieli możliwość poznać ofertę szkoły, innych szkół zawodowych, wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Wszyscy rozwiązali także test predyspozycji zawodowych, który pozwolił określić  własne predyspozycje zawodowe. Uczniowie mieli także możliwość wzięcia udziału w konsultacjach prowadzonych przez doradców zawodowych z Ośrodka Zawodowego ŁCDNiKP oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Wybór szkoły już niebawem przed nami……

Grzegorz Niewiadomski

link do zdjęć

Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 lutego 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia wychowawcze mające na celu pokazania uczniom dobrych i złych stron Internetu, natomiast na lekcjach informatyki realizowaliśmy temat „Ciemna strona komputera”.

Katarzyna Różalska

Skip to content