Rok szkolny 2020/2021

Podsumowanie projektu ,,Leśne Tajemnice"

Z przyjemnością informujemy, że pod koniec czerwca odbyło się podsumowanie rocznego projektu międzyświetlicowego pt. ,,Leśne Tajemnice” w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Człowiek jest częścią przyrody. Codziennie żyje i działa w środowisku przyrodniczym. Od wczesnego dzieciństwa jest mu ono najbliższe i najbardziej naturalne. Dzięki swemu pięknu i dynamice przyciąga do siebie. Projekt miał na celu przybliżenie dzieciom zagadnień ze świata przyrody, świata zwierząt nie tylko żyjących w lasach, umożliwienie spotkania z żywą przyrodą i pogłębianie świadomości, że jesteśmy jej integralną częścią i że do nas należy troska o jej stan. W ramach projektu odbyły się: pogadanki, tematyczne, filmy przyrodnicze, filmy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa, prezentacje multimedialne, i zajęcia z papieroplastyki. Projekt stanowił integralną część z przygotowanym planem pracy opiekuńczo-wychowawczej na rok szkolny 2020/2021. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w projekcie, piękne prace, które zdobią naszą świetlicę i korytarz szkolny. Zapraszamy do galerii zdjęć. Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk-Kosterna

zdjęcie dzieci biorących udział w projekcie międzyświetlicowym

Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

W ramach projektu międzyświetlicowego ,,Leśne tajemnice” w ostatnim tygodniu nauki, podczas zajęć świetlicowych poznaliśmy zasady o których trzeba pamiętać podczas wakacji. Wiemy już jak należy bezpiecznie spędzać czas nad wodą, podczas spacerów, a także w górach. Poznaliśmy numery alarmowe, zasady zgłaszania sytuacji niebezpiecznych odpowiednim służbom. Już niebawem czas wolny od nauki, zabawy na świeżym powietrzu, kąpiele w morzu, wędrówki po górach i inne ciekawe formy spędzania czasu wolnego. Na pewno zadbamy o swoje bezpieczeństwo! Niech żyją wakacje! Hura! Grzegorz Niewiadomski

logo bezpieczne wakacje

Spotkanie z rodzicami promujące projekt Tradycyjny Sad

W świetlicy szkolnej w dniu 11 czerwca odbyło się spotkanie dzieci i rodziców dotyczące projektu TRADYCYJNY SAD.  Celem tego wydarzenia była promocja konkursu, a atrakcjami spotkania było między innymi:
 
  • scenka aktorska przygotowana przez Gabrysię, Asię i Aurelkę  na temat dorastania drzewka owocowego,
  • przedstawienie i zachęcenie do udziału do dodatkowego etapu konkursu na temat pomologii drzew owocowych,
  • prelekcja prezentacji przygotowanej z pomocą dzieci uczestniczących w projekcie,
  • czereśniowy poczęstunek na zakończenie spotkania.

Każdy uczestnik naszego spotkania zdobył wiedzę na temat starych odmian drzew owocowych i motywację do założenia własnego sadu. Dzieci i rodzice z uśmiechem na ustach oraz czereśnią za uchem opuściły szkolną świetlicę. Teraz pozostaje nam już tylko opieka drzewek już posadzonych i czekanie na pierwsze efekty naszej pracy – czereśnie.
Aneta Kowalczyk-Kosterna

spotkanie rodziców i dzieci w świetlicy w ramach projektu

Śmieszne sytuacje na lekcjach zdalnych w kl.5

W czwartek 17 czerwca 2021r. odbyła się lekcja plastyki w klasie 5 pt: ,,Śmieszne sytuacje na lekcjach zdalnych”. Uczniowie rysowali śmieszne sytuacje, któe pojawiły się podczas zajęć zdalnych. Elżbieta Sobczyńska

uczniowie kl.5 podczas lekcji plastyki
uczniowie klasy 5 podczas lekcji plastyki na dworze

Czereśniowy sad

W ramach projektu Tradycyjny Sad został utworzony mini sad z drzewek czereśniowych na terenie naszej szkoły. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Aneta Kowalczyk-Kosterna

Wycieczka kl.1-3 do Dinoparku w Kołacinku

Uczniowie klas młodszych odwiedzili Dinopark w Kołacinku. Poznali życie i zwyczaje dinozaurów, dowiedzieli się o przyczynach ich wyginięcia. Przypomnieli sobie znane i lubiane bajki spacerując po Bajkowej ścieżce. Dzieci poszukiwały złota i prowadziły wykopaliska archeologiczne. Wolny czas spędziły na placu zabaw i w figloraju. Dorota Szulc

Lekcja muzyki w kl. 6a-koncert gitarowy

W klasie 6a odbyła się wyjątkowa lekcja muzyki. Niektórzy uczniowie klasy 6a zaprezentowali swoje umiejętności gry na gitarze. Koncert gitarowy został zaprezentowany na naszym szkolnym pełnym zieleni placu do zajęć na świeżym powietrzu. Czyżby wśród szóstoklasistów są przyszli uczniowie Akademii Muzycznej. Zapewne tak! Elżbieta Sobczyńska

IMG-20210610-WA0009

Wycieczka uczniów klas 4, 6a i 6b do Energylandii

8 czerwca uczniowie klas 4, 6a i 6b pod opieką R. Ruckiej-Prill, A. Bołbot, E. Sobczyńskiej, K. Brzezińskiej-Rum i G. Niewiadomskiego wybrali się na wycieczkę do największego pod względem wielkości w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Już w autokarze czuć było duże podekscytowanie uczniów tym, co ich czeka. Na miejscu uczestnicy, podzieleni na pięć grup, skorzystali z licznych atrakcji w czterech strefach tematycznych, w tym w strefie wodnej. Najodważniejsi zjechali na najbardziej ekstremalnych rollercoasterach – Hyperionie i  Zadrze. Ci mniej odważni udali się m.in. na kolejkę Energuś. Wszystkim dopisywał humor, a piękna pogoda sprzyjała zabawie. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Być może kolejny wyjazd do Energylandii już za rok?. Renata Rucka-Prill

zadjęcie uczestników wycieczki do Energylandii

Światowy tydzień wody w naszej szkole

W związku z Dniem Wody przypadającym na 22 marca, nasza szkoła przyłączyła się do akcji PAH pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody” i taki cel zrealizowaliśmy! Od 15 do 19 marca przeprowadzone zostały specjalne lekcje geografii, biologii, chemii i przyrody oraz lekcje wychowawcze. Przygotowaliśmy dla uczniów tematyczne scenariusze lekcji, quizy Kahoot także w języku angielskim, filmy i animacje edukacyjne połączone z dyskusjami i propozycjami doświadczeń. Zależało nam, aby wybrzmiał globalny aspekt tego tematu i aby pokazać powiązania, którego jesteśmy częścią jako konsumenci. Dbajmy o nasza planetę – oszczędzajmy wodę! A.Bołbot, A.Golinska, E.Sobiczewska-Guzek

Logo światowego dnia wody

,,Leśne tajemnice"-projekt międzyświetlicowy

W tym roku szkolnym nasza świetlica bierze udział w międzyświetlicowym projekcie edukacyjnym ,,Leśne tajemnice”. Na podstawie wytycznych projektu został skonstruowany plan pracy opiekuńczo – wychowawczej na cały rok szkolny 2020/2021. W ramach projektu  uczniowie w  każdym  miesiącu realizują  różne  działania edukacyjne: prace plastyczno-techniczne, prezentacje, filmy edukacyjne, związane z  lasem oraz jego mieszkańcami. Opiekun projektu – Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk – Kosterna

Logo projektu ,,Leśne tajemnice"

Lekcja tematyczna z przedstawicielem szkółki roślin (sadownikiem)

Dzisiaj, w dniu 12 marca dzieci miały okazję zapoznać się z zagadnieniami z zakresu sadownictwa w ramach projektu Tradycyjny Sad. Mieliśmy przyjemność gościć w szkole Panią Dorotę Kochanowską –  Alwasiak, która prowadziła dla dzieci uczęszczających na świetlicę oraz dzieci biorących udział w projekcie – lekcję tematyczną. Uczestnicy spotkania zapoznali się z rodzajami drzew owocowych i krzewów, odmianami różnych gatunków owoców, pielęgnacją roślin oraz pożytecznymi zwierzętami zamieszkującymi owocowy sad np.: owadami  Złotooki. Na  koniec zajęć  dzieci  rozwiązywały  krzyżówkę  przygotowaną  przez  Panią  Dorotę, która sprawiła  wszystkim wiele przyjemności i utrwaliła wiadomości  z uprawy drzew i roślin. Organizatorka spotkania jest również osobą wspierającą zespół projektu w naturalnym prowadzeniu drzew owocowych. Bardzo Dziękujemy Pani Dorocie za wspaniałą lekcję! Opiekun Zespołu Leśni Ogrodnicy – Aneta Kowalczyk-Kosterna

Specjalna lekcja w ramach projektu ,,Tradycyjny sad"

Zielone jabłuszko
W dniu 11 marca w świetlicy szkolnej odbyła się lekcja wyjaśniająca znaczenie i potrzebę utrzymania tradycyjnych odmian drzew owocowych na przykładzie drzew jabłoni. Tematyka lekcji związana była z udziałem uczniów w projekcie TRADYCYJNY SAD. Celem zajęć było doskonalenie umiejętności dbania o własne otoczenie, w przypadku starych odmian uczenie dzieci odpowiedzialności za zachowanie lokalnej różnorodności biologicznej i zarazem dbanie o lokalną tradycję kulturową. Tematykę zajęć wzbogaciły książki związane z prowadzeniem sadu oraz rodzajami drzew. Końcowym etapem lekcji była praca plastyczna: wykonanie jabłka w formie przestrzennej. Z powstałych prac dzieci stworzyły wiosenną dekorację świetlicy. Opiekun Zespołu Leśni Ogrodnicy.

Pasowanie na Świetliczaka

W dniu 5 marca 2021r. w naszej świetlicy odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Świetliczaka”. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz ich starsi koledzy ze świetlicowej gromady. Aby dostać się do grona Świetliczaków uczniowie zostali poddani sprawdzianowi gotowości świetlicowej, który nie był łatwy!. Starsze Świetliczaki z klasy drugiej i trzeciej przygotowali test ze znajomości regulaminu świetlicy, zagadki a także sprawdzian z kondycji fizycznej. Na zakończenie wszyscy złożyli uroczystą przysięgę. Na pamiątkę uroczystości uczniowie dostali dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim nowym świetliczakom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w  świetlicy szkolnej. Wydarzenie to uczciły przepiękne serpentyny wstrzelone na cześć całej świetlicowej gromady. Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk – Kosterna

Zimowe inspiracje plastyczne w naszej szkole

Nasze zimowe wspomnienia będą pełne śniegu, bo białego puchu było sporo, nie tylko na dworze ale także w naszych pracach plastyczno-technicznych. Na nudę nie narzekaliśmy, działaliśmy plastycznie, robiliśmy eksperymenty, dekoracje związane z tą porą roku, nie tylko na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej ale także po lekcjach w świetlicy, oczekując na swoich  rodziców. Tematem  przewodnim była ta piękna biała  pora roku-ZIMA!. Teraz z  utęsknieniem  czekamy  na wiosnę i zabawy na placu  zabaw. Zapraszamy do oglądania.     G. Niewiadomski, A. Kowalczyk-Kosterna, D. Szulc, I. Górska, M. Sarzyńska 

Akcja ,,Zostań super zakrętakiem"

Wczoraj 1 marca 2021r. po pierwszy zostało opróżnione ,,serducho” z korków. Waga uzbieranych korków wyniosła aż 215 kg. Korki zostały spakowane w worki i zawiezione do Hospicjum na Łupkowej. Dziękujemy za zbieranie korków.
Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają o tym małym geście robienia czegoś dużego dla innych.
,,Serducho” puste – zbieramy dalej!  Jolanta Kuśmirek

Szkolne ostatki

W dniu 17 lutego 2021r w naszej szkole odbyły się ostatki. Wszyscy uczniowie pomysłowo i dowcipnie się przebrali a w szkole od przepięknych strojów zrobiło się bardzo kolorowo. W swoich salach klasy 1-3 zorganizowały ostatkowe zabawy. W świetlicy także nie odbyło się bez wspólnego karnawałowego, pamiątkowego zdjęcia, które na pewno ucieszy każde oko!!. Grzegorz Niewiadomski

Podziękowanie za udział w akcji dla podopiecznych ,,Schroniska"

„Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę karmy i kocy dla potrzebujących zwierząt”. Anita Bołbot z klasą IVa.

Akcja charytatywna Rodziców Naszego Zespołu!

21 grudnia 2020r. z inicjatywy Rady Rodziców na rogu ulicy Jarzębinowej i Słowiańskiej przed ogrodzeniem stanął wielki, piękny, widoczny z daleka, w kształcie serca, w kolorze czerwonym pojemnik na nakrętki. Wznawiamy akcję „Zostań Super Zakrętakiem” zbierania nakrętek dla Łódzkiego Stowarzyszenia Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa. Pojemnik pełen kolorowych nakrętek to szansa na spełnianie marzeń podopiecznych tego Stowarzyszenia. Wystarczy zbierać nakrętki, aby pomagać. To nic trudnego. Zachęcamy do gromadzenia plastikowych nakrętek i wrzucania ich do pojemnika. Osobą, która rozpoczęła akcję i jako pierwsza wrzuciła nakrętki jest pani dyrektor Jolanta Kuśmirek. Dzisiaj tj. 18 stycznia 2021r. pojemnik jest już nieźle zapełniony. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili bardzo dziękujemy. W załączeniu zdjęcia. Nie jest to jedyna akcja charytatywna, którą zainicjowali Rodzice Naszego Zespołu. Przed Świętami Bożego Narodzenia Rada Rodziców zorganizowała zbiórkę darów dla Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze.            
W załączeniu zdjęcia z przekazania tych darów. Jolanta Kuśmirek

Świąteczna choinka

W grudniu świetlica ogłosiła akcję pt.: Świąteczna choinka. Poniżej przedstawiamy zdjęcia choinek. Wszystkie są wyjątkowe i przepiękne ponieważ ukazują klimat tych najpiękniejszych Świąt w roku jakim są Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy!!. 

Na nadchodzący Nowy Rok składamy życzenia zdrowia – gdy ono jest, możemy wszystko. Miłości, bo to ona uskrzydla i daje ciepło. Radości, bo z uśmiechem łatwiej się żyje. Życzymy także pieniędzy, bo choć szczęścia nie dają ułatwiają wiele rzeczy. Niech każdy dzień nowego roku będzie słoneczny i ciepły. Aneta Kowalczyk-Kosterna, Grzegorz Niewiadomski

Bajkowy Świat Origami

W Bajkowym Świecie Origami powstawały różne rzeczy związane tematycznie z uroczystościami i świętami. I tak mamy misia z Okazji Światowego Dnia Misia, mikołaje na Mikołajki, ozdoby świąteczne (choinka i gwiazdka) na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim dzieciom, które brały udział w zajęciach serdecznie dziękuję, gdyż niełatwa to sztuka szczególnie online uczyć się składania papieru. Dla Was wesołe świetlicowe buźki! Dla tych, którzy odgadli zagadki będzie czekał w świetlicy słodki poczęstunek. Zapraszam do galerii zdjęć naszej szkoły, gdzie można obejrzeć prace z warsztatów origami. Aneta Kowalczyk-Kosterna

link do większej ilości zdjęć

Jesień w naszej świetlicy

W myśl zasady, że „nudy nie lubimy” : malujemy, rysujemy, wycinamy i kleimy. Jak co roku, jesienią dużo się działo w świetlicy szkolnej. Doceniliśmy piękno i walory tej pory roku. Dzięki talentowi dzieci, pod kierunkiem nauczycieli wychowawców świetlicy, a także nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej powstało wiele ciekawych prac plastycznych między innymi: jeże, wiewiórki, lisy, sowy, dynie z kolorowego papieru, jesienne koszyki, przestrzenne drzewa z naturalnie zebranych liści oraz prace przestrzenne z kasztanów. W galerii zdjęć można obejrzeć wszystkie prace. Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk-Kosterna

link do większej ilości zdjęć

Akcja ,,Szkoła pamięta"

Nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Szkoła pamięta”. Z racji pandemii wszystkie działania miały charakter wirtualny. Klasa III odbyła wirtualny spacer po miejscach pamięci narodowej Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie, klasy VI wykonały prezentacje multimedialne o miejscach pamięci narodowej w środowisku lokalnym, a cała społeczność szkolna z informacji przedstawionych na tablicy przed naszą świetlicą zapoznała się z historią kopca usypanego z białych kamieni, który znajduje się obok parafii MB Królowej Polski w Bedoniu, na którym umieszczone są pamiątkowe tablice o pomordowanych w obozach koncentracyjnych. Grzegorz Niewiadomski, Aneta Kowalczyk-Kosterna

Uroczystość ślubowania klasy I

Dnia 26 października 2020r. odbyła się uroczystość ślubowania klasy 1. Uczniowie wygłosili wiersze, zaśpiewali kilka piosenek i zatańczyli. Stali się członkami całej szkolnej społeczności. Otrzymali legitymację i dyplomy na pamiątkę uroczystości. Niestety, ze względu na panującą pandemię rodzice nie mogli obejrzeć występu swoich dzieci na żywo. pozostały zdjęcia…….  Dorota Szulc

link do większej ilości zdjęć

Spotkanie z Moniuszką

W dniu 30 września 2020r. odbyła się w naszej szkole, przełożona z marca 2020r.,  uroczystość pod nazwą  Spotkanie z Moniuszką. Ze względu na pandemię uroczystość podzielona została na dwie części. W pierwszej części uczestniczyli uczniowie klas: IV, V, VIA, w drugiej uczniowie klas: VIb, VII, VIII. Klasa czwarta wystąpiła tylko w roli widzów, natomiast pozostałe klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie pieśni S. Moniuszki. Jarek Grzejszczak z klasy VIII znakomicie wcielił się w rolę artysty  operowego-  zaśpiewał Arię Skołuby z opery Straszny Dwór – Ten zegar stary. Postać samego mistrza – Stanisława Moniuszki przybliżyli uczniom Błażej Ojrzyński i Kajetan Dec z klasy VIA poprzez prezentację multimedialną ich autorstwa. Uroku dodały naszemu przedsięwzięciu dekoracje wykonane przez Pana Janusza Aftykę. Urszula Baranowska

link do większej ilości zdjęć

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. To także dzień urodzin słynnej polskiej pisarki – Joanny Porazińskiej. Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji. 30 września odbył się Szkolny Turniej Pięknego Czytania. Uczniowie klas IV-VI z wielkim zaangażowaniem odczytali przygotowane przez siebie fragmenty wybranych baśni i opowiadań Joanny Porazińskiej. Jury w składzie: p. Ksenia Brzezińska-Rum, p. Marzena Bilińska i p. Paulina Stępień, musiało podjąć trudną decyzję wytypowania zwycięzcy. Po długich obradach I miejsce zdecydowano się przyznać Helence Fiks, uczennicy klasy IV. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Maria Kubus (klasa IV), Franciszek Milnikel (klasa V) oraz Tomasz Nowak (klasa VI b). Zwycięzcom gratulujemy wygranej. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do wspólnego czytania za rok.
Renata Rucka-Prill

link do większej ilości zdjęć

Narodowe czytanie 2020

Akcja „Narodowe Czytanie” to zainicjowany w 2012 r. przez Prezydenta RP ogólnopolski projekt czytania wybitnych dzieł literackich. W poniedziałek 7 września kolejny raz nasza szkoła aktywnie włączyła się do dziewiątej  już odsłony akcji. Uczniowie klas VI – VIII wraz z nauczycielkami, p. R. Rucką – Prill i p. M. Bilińską, wspólnie przeczytali fragmenty tegorocznej lektury, jaką była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Zwieńczeniem  akcji w naszej szkole było „dyktando biegane”, nawiązujące do treści dramatu, które napisali uczniowie klas VIa i VIb. Kolejne Narodowe Czytanie już za rok. Czekamy z niecierpliwością. Renata Rucka-Prill

link do większej ilości zdjęć
Skip to content