Hours
Minutes
Seconds
  • To wydarzenie minęło.

W dniu 30 września 2020r. odbyła się w naszej szkole, przełożona z marca 2020r.,  uroczystość pod nazwą  Spotkanie z Moniuszką. Ze względu na pandemię uroczystość podzielona została na dwie części. W pierwszej części uczestniczyli uczniowie klas: IV, V, VIA, w drugiej uczniowie klas: VIb, VII, VIII. Klasa czwarta wystąpiła tylko w roli widzów, natomiast pozostałe klasy zaprezentowały przygotowane przez siebie pieśni S. Moniuszki. Jarek Grzejszczak z klasy VIII znakomicie wcielił się w rolę artysty  operowego  i zaśpiewał Arię Skołuby z opery Straszny Dwór – Ten zegar stary. Postać samego mistrza – Stanisława Moniuszki przybliżyli uczniom Błażej Ojrzyński i Kajetan Dec z klasy VIA poprzez prezentację multimedialną ich autorstwa. Uroku dodały naszemu przedsięwzięciu dekoracje wykonane przez Pana Janusza Aftykę.

więcej zdjęć

Urszula Baranowska

• Start Time
    12:00am