Rok szkolny 2022/2023

logo projektu Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich  misją było stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoło otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 60 000,00 zł dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Dzięki otrzymanym funduszom zakupiliśmy : 

 • Drukarkę Banach 3D z zestawem filamentów 

 • Wirtualną pracownię ClassVr wraz z licencją dostępu do wirtualnych lekcji 

 • Mikroskop z kamerką 

 • Lupy 

 • Klocki konstrukcyjne  

 • Zestaw szkolny Genibot z matą, krążkami i organizerem  

 • Mikrokontroler  

 • Stację lutowniczą 

 • Stolik prezentacyjcny 

 • Zszywacz tapicerki  

 • Wiertarko-wkrętarkę 

 • Zestaw narzędziowy 

 • Laminator z zestawem folii do laminowania 

 • Lodówkę

Zakupione środki, będą wykorzystywane na wszystkich przedmiotach lekcyjnych. 

  

Skip to content