Rok szkolny 2022/2023

logo projektu Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich  misją było stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoło otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 60 000,00 zł dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Dzięki otrzymanym funduszom zakupiliśmy :

• Drukarkę Banach 3D z zestawem filamentów

• Wirtualną pracownię ClassVr wraz z licencją dostępu do wirtualnych lekcji

• Mikroskop z kamerką

• Lupy

• Klocki konstrukcyjne

• Zestaw szkolny Genibot z matą, krążkami i organizerem

• Mikrokontroler

• Stację lutowniczą

• Stolik prezentacyjcny

• Zszywacz tapicerki

• Wiertarko-wkrętarkę

• Zestaw narzędziowy

• Laminator z zestawem folii do laminowania

• Lodówkę

Zakupione środki, będą wykorzystywane na wszystkich przedmiotach lekcyjnych.