Samorząd uczniowski w roku szkolnym 2021/2022

Wlazłowska Karolina – zastępca przewodniczącego

Sobczak Wiktoria – sekretarz

Drugi kiermasz ciast

Konkurs na świąteczny wystrój klasy

W tym roku szkolnym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój klasy. Uczniowie wraz z wychowawcami ślicznie ozdobili swoje sale. W każdej można było poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.

A oto wyniki tego konkursu:

1 miejsce otrzymała klasa “3”,
2 miejsce otrzymała klasa “6”,
3 miejsce otrzymała klasa “0”.

Pierwszy kiermasz ciast

W dniu 27 listopada 2018r. odbył się ,,Kiermasz ciast” podczas którego odbył się konkurs na najlepsze ciasto. Ciasta, donuty, pączki i inne własnoręcznie zrobione, przepyszne słodkości spożywaliśmy z wielkim apetytem, a na koniec wyłoniliśmy zwycięzców. Za tak smaczne wypieki wszyscy dostaną dyplomy i nagrody!!!!.

Akcje charytatywne.

W tym roku szkolnym samorząd uczniowski podjął współpracę z Fundacją Krwinka oraz Domem Dziecka nr 5 w Łodzi. Od 15 listopada ropoczęliśmy akcję “Pomagamy dzieciom”. Zbieramy słodycze i zabawki, tak, aby pomimo tych ciężkich chwil w ich życiu uszczęśliwić ich na święta Bożego Narodzenia oraz Święta Wielkanocne choć w taki sposób.

Przez cały rok zbieramy i przynosimy do szkoły plastikowe nakrętki, które wrzucamy do specjalnego pudła. W ten sposób pomagamy dzieciom z hospicjum. w Łodzi przy ul. Łupkowej.

Przez cały styczeń zbieramy karmę dla kotów i psów, aby w ten zimowy okres nawet bezdomne pupile miały pełne brzuszki.

Konkurs na najbardziej aktywną klasę.

W tym roku szkolnym samorząd szkolny pod opieką p. G.Niewiadomskiego oraz p.K.Różalskiej postanowił zorganizować konkurs na najbardziej aktywną klasę. Konkurs będzie trwał przez cały rok szkolny, a już w czerwcu ogłosimy zwycięską klasę, która otrzyma puchar oraz nagrodę. Na każdy miesiąc zostało przygotowane co najmniej jedno wyzwanie dla klasy.

I konkurencja – Tydzień kolorów.

Już w październiku po wyborach do samorządu zorganizowaliśmy TYDZIEŃ KOLORÓW. Uczniowie musieli ubrać się w odpowiednim kolorze i tak zdobywali punkty dla klasy, które codziennie były zliczane (np. poniedziałek – niebieski, wtorek – zielony, środa – szary…).

II konkurencja – Tydzień owocowy.

W dniach od 19 listopada do 23 listopada 2018r. odbył się w naszej szkole tydzień owoców.  Podczas tych dni przynosiliśmy do szkoły gruszki, mandarynki, banany, jabłka i śliwki, które wspólnie spożywaliśmy  i rozmawialiśmy o ich smaku, kształcie, kolorze oraz o tym dlaczego są zdrowe. Wszystkie te działania miały na celu przypomnieć nam, że owoce są piękne, kolorowe, smaczne i zdrowe i że muszą być niezbędnym elementem naszego codziennego pożywienia, jeśli chcemy zdrowie utrzymać.

III konkurencja – Tydzień warzyw.

W piątek 15 marca 2019r. skończył się tydzień warzyw w naszej szkole. Tydzień pełen kolorów i witamin zapoczątkowała marchewka, następnie we wtorek uczniowie przynieśli ogórka, w środę pomidora, w czwartek paprykę, a w piątek ziemniaka. Wszystkie warzywa były doskonałym dodatkiem do drugiego śniadania w szkole. Czekamy na kolejne kolorowe akcje      w naszej szkole.

Sprawozdanie z wyborów do Samorządu Uczniowskiego- 19.10.2018r.

Jak co roku w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, rozmowy z kandydatami, prezentacja kandydatów w klasach młodszych.  Ukoronowaniem kampanii wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym, wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Każdy uczeń począwszy od klasy 1 oddał głos na swojego kandydata. O godzinie 11 Komisja Wyborcza w składzie: p. Ksenia Brzezińska-Rum, p. Mariusz Kotelnicki oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Grzegorz Niewiadomski przeliczyła głosy i ustaliła następujący wynik. Spośród oddanych głosów największą ilość uzyskali i będą pełnić w Samorządzie następujące funkcje:

Lesiak Klaudia-(kl.6)  85 głosów- przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego;

Wlazłowska Karolina-(kl.6) 84 głosy- zastępca przewodniczącego;

Sobczak Wiktoria-(kl.6) 68 głosów- sekretarz.

Nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego Serdecznie Gratulujemy!!!